Бажання
Додайте товари до списку бажань

Цегла для лазні

Сортування:
спочатку дешевше спочатку дорожче за популярністю

Якими характеристиками має мати цегла для будівництва лазні?

Сауни, хамами та інші заклади, де можна добре пропотіти та очиститися, користуються великою популярністю. Лазня - споконвічно слов'янський вид парилки, який приносить величезну користь для організму, якщо підходити до цієї справи з розумом: паритися за правилами, не переоцінюючи сили свого тіла. Це відмінне тренування для судин, серця та інших систем організму. Через піт виводяться токсини, шкіра омолоджується, тонізується. М'язи розслаблюються, відновлюються. Лазня - це окреме приміщення, опалюване піччю, де є висока вологість і температура близько 50 градусів. Її будівництво має свої особливості.

Будівельний матеріал повинен спокійно переносити перепади вологості та температури, бути екологічним, довговічним та міцним. Для будівництва лазні необхідна повнотіла одинарна або шамотна цегла з ідеальною геометрією та високою маркою міцності, так як стіни повинні мати гладку поверхню, рівні шви. Для внутрішнього облицювання знадобиться матеріал із низьким вологопоглинанням (6-14%). Для зведення перегородок можуть використовувати пустотіла одинарна, червона керамічна, клінкерна цегла. Ці види мають достатні показники вогнетривкості. Глазурованим клінкерним матеріалом часто викладають підлогу у приміщенні.
Особливості будматеріалу для зведення печі

Матеріал для будівництва печі повинен мати такі властивості: вогнетривкість, високу механічну міцність, здатність швидко нагріватися і довго віддавати тепло. Ці характеристики мають такі різновиди цегли:

  • клінкерний;
  • шамотний;
  • термостійкий керамічний;
  • талькомагнезитний та талькохлоритний.

Клінкерний і шамотний різновиди цегли виготовляються з особливого виду глини і обпалюються при більш високих температурах, ніж проста будівельна червона цегла. Це надає матеріалу вогнетривкість та стійкість до високої вологості.

Талькомагнезит і талькохлорит - це природний будівельний матеріал метаморфічного походження, що містить тальк, магнію карбонат, кальцію, хлорит, магнезит. Він має незмінний хімічний склад. Він може мати сланцеву чи крупнозернисту структуру. Колір варіюється від сірувато-зеленого до синюватого. Тальк дозволяє мінералу добре піддаватися обробці, а магнезит надає йому достатньої міцності. Головна особливість талькомагнезиту та талькохлориту – висока теплопровідність та здатність до акумуляції тепла. При цьому даному будматеріалу нічим високі температури. Він здатний витримати нагрівання до 1600 градусів. Саме тому талькомагнезит та талькохлорит ідеальні для будівництва печей. Найчастіше при зведенні печей перераховані вище матеріали комбінують. Для фундаменту використовують керамічний, а також клінкерну цеглу, стінки будують із шамотного, а для облицювання відмінним варіантом буде талькомагнезитний або талькохлоритний матеріал. Димову трубу, де можуть бути найбільші коливання температур, зводять в основному з клінкерної або морозостійкої керамічної цегли.

На що звернути увагу під час вибору цегли для лазні?

Підбираючи будматеріал для будівництва лазні, необхідно акцентувати увагу на таких характеристиках:

  • розмір;
  • густина;
  • морозостійкість;
  • вогнетривкість;
  • марку міцності;
  • повнотілість;
  • сорт.

Лазня - це місце, де є вогнище з відкритим вогнем, тому при будівництві дуже важливо використовувати тільки якісні матеріали та ретельно дотримуватися технології процесу. Від цього залежить безпека та комфорт людей.

Замовити та купити за прийнятною ціною якісну цеглу для будівництва лазні, сауни можна на сайті компанії "Теплодар" з доставкою по всій Україні. Також в електронному каталозі представлений широкий вибір топок, печей, камінів, парогенераторів та іншого обладнання для хаммама, парних аксесуарів від перевірених виробників.

Вгору