Правила підключення електрокам'янки до мережі

Правило перше: уважно вивчіть інструкцію

У комплекті з кожною електрокам'янкою надається детальна інструкція, в якій не тільки описані її характеристики і функції, а й наведені докладні рекомендації по підключенню конкретної моделі з електричними схемами. Точно дотримуйтесь цих рекомендацій і зміни в схеми підключення вносити не потрібно.

Правило друге: 220 В або 380 В?

Велика частина електрокам'янок розрахована на підключення до трифазної мережі 380 В. До стандартної для багатоквартирних будинків однофазної мережі 220 В можна підключати тільки порівняно малопотужні моделі для домашніх саун - до 6-7 кВт, іноді - до 9 кВт. Враховуйте це при проектуванні парної і виборі електрокам'янки.

Правило третє: переконайтеся, що проводка витримає

Висока потужність - великі струми. Тому перед покупкою електрокам'янки переконайтеся, що поперечний переріз проводів як у внутрішньоквартирній розводці, так і в будинку достатній для приладу такої потужності. Особливо це актуально для старих будівель, а також для будинків з алюмінієвої проводкою.

Правило четверте: тільки мідь, ніякого алюмінію

Для підключення електрокам'янки використовуйте тільки мідні дроти. Алюмінієві, навіть взяті з великим запасом, не підходять через крихкість цього матеріалу.

Правило п'яте: в парній - тільки термостійкий кабель

Для прокладки в сауні стандартні кабелі з ПВХ ізоляцією не підійдуть - оболонка просто розплавиться, що призведе або до ураження електричним струмом, або до загоряння. Використовуйте кабелі з термостійкої ізоляцією, які витримують тривале нагрівання до 170 ° С без виділення токсичних речовин, наприклад: РКГМ або ПРКА. Враховуйте, що будь-які з'єднання в межах парної таких кабелів неприпустимі, бажано прокладати їх у захисних гофрованих трубах.

Правило шосте: правильно з'єднувати дроти

З огляду на вартість термостійкого кабелю, нерідко він прокладається тільки в сауні, а за її межами з'єднується зі звичайним кабелем NYM або ВВГнг, який вже йде до щитка. Оскільки електрокам'янка - дуже потужний прилад, важливо не використовувати при з'єднанні проводів скручування. Ідеальний варіант - пайка, але якщо це неможливо, то підійдуть і якісні клемники.

Правило сьоме: автомат і УЗО

Для електрокам'янки на щитку повинен бути зарезервований окремий автоматичний вимикач, розрахований на максимальний можливий для конкретної моделі струм. А ось УЗО деякі виробники прямо забороняють ставити. Якщо в інструкції до вашої електрокам'янки цієї заборони немає, то замість комбінації УЗО і звичайного автомата можна поставити диференційний з уставкой 30 мА. Якщо ж така заборона є, то обмежтеся одним автоматичним вимикачем.

Правило восьме: місця під прохі кабелю

Якщо у кам'янки виносной пульт управління, то кабель через стіни доведеться проводити обов'язково. Місця таких проходів необхідно правильно оформляти: закласти в металевий «рукав». Так само вся проводка по парній повинна проходити в металевому «рукаві».

Отримати безкоштовну консультацію