Бажання
Додайте товари до списку бажань

Плитка в лазню

Сортування:
спочатку дешевше спочатку дорожче за популярністю

Плитка для лазні – надійне та довговічне оздоблення

Облаштування лазні у традиційному розумінні не обходиться без деревини. У більшості випадків дерево виступає як оздоблювальний матеріал для стелі, стін і навіть підлоги. Однак сучасний підхід до будівництва лазні дозволяє використовувати практичні та довговічні матеріали. Плитка для лазні є функціональним рішенням для підлоги та стін. У російській лазні цей вид обробки застосовується для окремих ділянок і не в кожному приміщенні. При цьому плитка має безліч переваг, що робить матеріал привабливим для застосування.

Щоб зробити відвідування лазні максимально комфортним, слід подбати про оформлення кожного приміщення. Правильний підбір матеріалів дозволяє створити приємну обстановку та безпечні умови. Застосування плитки для лазні широко поширене як оздоблення підлоги. Основною причиною є надійність матеріалу, що захищає від нещасних випадків. При цьому важливо правильно вибрати плитку, тому що не всі її види підходять для експлуатації в умовах підвищеної вологості та високих температур.

Характеристики плитки для лазні

Банні приміщення регулярно піддаються впливу високих температур, води та пари. Здавна прийнято використовувати для обробки деревину, оскільки вона має оздоровчі властивості і добре поводиться в заданих умовах. Тим не менш, все більше практикується покупка плитки в лазню. Цей матеріал має більше практичних переваг. Вироби з кераміки мають такі властивості:

 • стійкість до дії води;
 • не поглинає вологу;
 • не потрібно особливого догляду;
 • добре переносить вплив високих температур;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • стійкість до хімічних засобів для чищення;
 • екологічний матеріал;
 • при нагріванні не виділяються шкідливі елементи та речовини.

Плитка для лазні має бути з шорсткою поверхнею, тому перевага надається матовим виробам. Глянцеві рішення в цьому випадку небезпечні, тому що на такій поверхні легко посковзнутися. Також керамічні вироби для обробки лазні повинні мати такі характеристики:
коефіцієнт тертя;

 • пористість основи – впливає кількість поглиненої води, оптимальним варіантом для лазні є показник до 10%;
 • морозостійкість – потрібне придбання плитки в лазню із підвищеним рівнем стійкості до морозу;
 • стійкість до стирання;
 • розмір – для лазні оптимальним рішенням буде вибір невеликих розмірів прямокутної чи квадратної форми;
 • якість плитки - рівна поверхня, прямі кути, однакові розміри плиток.

Покриття стін та підлоги здійснюється різними видами плитки. Це пояснюється різними характеристиками, що допускаються для тих чи інших поверхонь. Також різна плитка використовується для російської, фінської чи турецької лазні. Це важливий критерій, коли потрібно підібрати оздоблювальний матеріал.

У яких приміщеннях лазні можна використати плитку?

Лазня складається з кількох приміщень, до кожного з яких висуваються індивідуальні вимоги до підбору плитки. Використання керамічних виробів можливе у всіх приміщеннях. При цьому слід взяти до уваги, що стіни в парильні та прибаннику краще обробити деревиною. Для мийної та/або душової оптимальним варіантом буде оздоблення стін та підлоги плиткою. У передбаннику підлога повинна бути покрита міцною морозостійкою та стійкою до вологи плиткою. Звичайні вироби з кераміки не слід використовувати, оскільки під впливом температури і пари, а також морозів, вона швидко прийде в непридатність і покриється тріщинами.

Плитка для парної повинна бути жароміцною. Оптимальним рішенням буде покупка клінкеру, керамограніту, покриття із змійовика, теракотова або талькохлорит. Ці матеріали не тільки стійкі до високих температур, а й мають низку переваг.

Важливим критерієм при виборі оздоблення баню є мета експлуатації. Для особистого користування вимоги менш завищені. У той же час для комерційного призначення важливо плитку для лазні купити довговічну та з високим показником стійкості до стирання. Особливу увагу потрібно приділити товщині та щільності матеріалу. Шорстка структура поверхні потрібна для підлоги в будь-якому приміщенні, де є контакт з вологою та водою. Це дозволить виключити ймовірність ковзання та зробить відвідування безпечним.

Вгору