Соляна стіна полюбилася вже тисячам українців, але у багатьох досі викликає чимало запитань. Що це? Яку користь приносить стіна із солі? Де її встановлюють і як її змонтувати? І це лише частина питань, з якими ми стикаємося в компанії «Теплодар»! Тому наші спеціалісти підготували цю статтю. У ній ви дізнаєтеся все основне: від переваг застосування в бані соляної стіни до монтажу цієї конструкції власними силами.
Навіщо вам потрібна соляна стіна?
Перш ніж обговорювати будь-який монтаж соляної стіни, слід згадати кілька важливих нюансів. Перший – це матеріал. Ніхто не заборонить зводити стіну в бані чи сауні зі звичайної кухонної солі. Але навряд чи це виправдає ваші очікування. Більш правильне рішення – стіна з гімалайської солі. Цей продукт, який добувають переважно в Пакистані, кардинально відрізняється від знайомої всім «кухонної» солі! Сіль із Гімалаїв утворилася сотні мільйонів років тому під час змішування морських сольових покладів та лави, що виходила внаслідок зіткнення літосферних плит. Результат: чистісінька сіль, у якій понад 80 елементів, серед яких магній, йод, кальцій та залізо. Це чудово демонструє, чим відрізняється звичайна сіль від гімалайської – перша майже на 100% складається з хлориду натрію.
Яка користь соляної стіни?
Хоча в сауні чи бані певний ефект дасть будь-яке сольове оздоблення, саме стіна з гімалайської солі принесе максимум користі для вашого здоров’я (і не лише його). У неї є кілька беззаперечних переваг:
-
Покращення дихальної системи. При нагріванні соляна стіна виділяє в повітря мікроелементи та негативно заряджені іони. Це подібно до інгаляцій, які очищують легені та допомагають у профілактиці застуди, астми та алергії. Тож відповідь на запитання, чи можна дихати гімалайською сіллю, очевидна: і можна, і потрібно!
-
Загальне зміцнення імунітету. Соляна стіна корисна для всього організму. Її сприятливий вплив поширюється на стан шкіри, серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат та нервову систему. У результаті ефект від гімалайської солі в бані комплексний: організм зміцнюється та розслабляється.
-
Ефектний декор. Можна ще довго перелічувати, чим корисна соляна стіна з плитки рожевої гімалайської солі, але не варто забувати й про її красу. Це оздоблення виглядає незвично та яскраво (особливо з фоновим підсвічуванням). При цьому кожна плитка чи цегла з солі – унікальна й неповторна.
Однак треба бути чесними: у цього матеріалу є чіткі застереження, кому не можна гімалайську сіль. Через її природу слід обмежити її використання людям із такими проблемами, як рак, відкрита форма туберкульозу, ниркова недостатність, варикоз, тромбофлебіт, погане згортання крові, запальні процеси чи загострення будь-яких хронічних захворювань.
Чому саме стіна?
Гімалайська сіль пропонується в багатьох «форматах»: лампи, крихта, невеликі камені, плитка та цегла. Усі вони сприяють зміцненню організму. Наприклад, ті ж сольові камені можна розкласти на нагрівальні елементи в бані – і це дасть потрібний антисептичний ефект. Але саме соляна стіна принесе користь для здоров’я на 100%. Адже що таке соляна стіна? Це справді велике панно площею від кількох квадратних метрів. Відповідно, випаровувань від неї найбільше. До того ж у плані декору інтер’єру це оздоблення не порівняти з чимось мініатюрним, як лампа.
Соляна стіна із жовтої солі (або будь-якого іншого відтінку) чудово урізноманітнить традиційні для бань і саун дерев’яні панелі. Більше того: такий декор буде доречним у спа-центрі, квартирі, офісі чи навіть ресторані.
Детальна інструкція, як звести соляну стіну, а також відповідь на всі питання про матеріали, ціни та дизайн доступні на сайті компанії «Теплодар».
Перейти за посиланням для детальної інформації.
Як звести соляну стіну?
Звести соляну стіну в бані власноруч цілком реально. Для цього вам не потрібні специфічні навички. Але спочатку слід визначитися з типом монтажу:
-
Клейовий. Метод схожий на укладання класичної керамічної плитки. Тобто ви приклеюєте плитку (але лише її) на поверхню за вашим дизайн-проєктом. Проте для установки соляної стіни цього типу вам знадобиться спеціальний клей – звичайний вступає в реакцію із сіллю й за кілька років відшаровується.
-
Безклейовий. Створена за цією схемою стіна з гімалайської солі – оптимальний варіант. Вона збирається з плитки чи цегли на спеціальному каркасі. Для цього не потрібен специфічний інструмент, а вся робота займає мінімум часу. При цьому конструкція виходить міцною, красивою й довговічною.
Що потрібно для безклейового монтажу стіни?
Для якісного та грамотного монтажу соляної стіни за цією схемою вам знадобиться всього кілька елементів:
-
Деталі оздоблення з солі. Як зазначено вище, це може бути плитка чи цегла. Їхній розмір і текстура (гладка чи рвана) – на ваш розсуд. Важливо: краще обирати вироби з готовими прорізами для установки соляної стіни на профіль. Якщо пробувати прорізати їх самостійно, вони можуть потріскатися.
-
Спеціальний алюмінієвий профіль. Він має Н-подібний профіль для монтажу плитки чи цегли. Профіль стійкий до вологи, якої багато в бані чи сауні. Якщо ви хочете трохи заощадити, то через ряд кладки соляної стіни можна використовувати також акриловий з’єднувач.
-
Деталі основного каркаса. До них належать профільна труба з перерізом 50х30х2 мм (оптимальна за розмірами та несучою здатністю) та монтажні пластини для сольових виробів. Останні допоможуть при вирівнюванні плитки чи цегли під час складання стіни з гімалайської солі.
-
Зворотна ізоляція. Для ізоляції зворотного боку під каркасом знадобиться рулонна фольга. Якщо ви збираєте соляну стіну в бані власноруч, не забудьте також взяти фольгований скотч для додаткового захисту конструкції від вологи.
-
Підсвітка. Це необов’язково, але як же стильно та затишно виглядає готова соляна стіна з цегли рожевої гімалайської солі, коли через її напівпрозору поверхню пробивається м’яке тепле світло! Тому варто придбати комплект із LED-стрічки, трансформатора та пульта дистанційного керування.
Як змонтувати соляну стіну власноруч?
Коли ви зібрали всі необхідні «інгредієнти», можна переходити безпосередньо до монтажу конструкції. Примерний план роботи виглядає так:
-
Підготовка базової стіни. Спочатку потрібно вирівняти та очистити основну стіну, цегляну чи дерев’яну, позаду майбутньої соляної стіни. Потім на неї слід закріпити фольгу. Розгортати рулон необхідно вертикально, із нахльостом сусідніх шарів 3-5 см. Останнім кроком стане проклейка всіх стиків і швів фольгованим скотчем для надійної ізоляції.
-
Складання каркаса. На цьому етапі слід закріпити профільні труби на стіні. Їх треба розташувати вертикально з кроком 40-50 см (якщо стіна буде досить широкою). Труби можна фіксувати одним із двох способів: за допомогою кутників із двох боків або за допомогою анкерів.
-
Установка підсвітки. Якщо ви плануєте інтегрувати в соляну стіну LED-стрічку, зробіть це саме на цьому етапі. Спочатку потрібно приклеїти світлодіодні стрічки до труб каркаса з одного чи двох боків. Далі вивести кабель і підключити його до трансформатора.
-
Створення основи. Базисом кладки виступає труба на підлозі, яку кріплять до вертикальних стійок. Якщо соляна стіна з плитки, кріплення виконують анкерами напряму. Далі кладуть Н-подібний профіль, у якого підрізані «ніжки», щоб він «ліг» на трубу.
-
Монтаж соляної стіни. На перший профіль укладають ряд цегли чи плитки – так, щоб проріз співпав із напрямною. Для додаткового вирівнювання під плитку чи цеглу варто тимчасово встановити монтажні пластини. Потім зверху ряд притискають іншим профілем. Повторюйте цей етап до потрібної висоти.
Де замовити комплектуючі для соляної стіни?
Ми впевнені: вам варто звернутися саме до компанії «Теплодар». У нас ви отримаєте:
-
Все необхідне. У каталозі є буквально все для створення соляної стіни в сауні та бані, житловій кімнаті чи спальні. Також забезпечений вибір плитки та каменю для реалізації будь-якої дизайнерської задумки.
-
Висока якість. Ми гарантуємо: створена стіна з гімалайської солі буде радувати вас довгі роки. Наша компанія ретельно відбирає як матеріали, так і всі комплектуючі – перевірені та довговічні.
-
Грамотні консультації. Залишилися якісь питання? Не впевнені у виборі компонентів? Наші спеціалісти завжди підкажуть, як створити красиву соляну стіну з помаранчевої солі в межах вашого бюджету.
-
Привабливі умови. Компанія підтримує ціни на всю продукцію на вигідному рівні. Також ми оперативно доставляємо замовлення по Україні.
Звертайтеся до «Теплодар» – і установка соляної стіни в бані, заміському будинку або, наприклад, у йога-центрі стане для вас простою та комфортною задачею!