Електрична парилка – це зручно, комфортно і сучасно. Однак ще далеко не всі любителі попаритися «прийняли» це обладнання. Адже навколо електрокам’янок для сауни та лазні існує безліч міфів. Щоб розвіяти всі ваші сумніви і допомогти з вибором, фахівці компанії «Теплодар» підготували оглядову статтю. У ній ви дізнаєтеся все найважливіше: від плюсів і мінусів такого обладнання до особливостей його експлуатації та обслуговування.


Переваги електричної печі для сауни

Електрокам’янка – це досить простий, але ефективний пристрій. В основі лежить нагрівальний елемент (ТЕН або низькотемпературна стрічка), поверх якого укладені спеціальні камені. Нагрівальні елементи гріють камені, а ті вже нагрівають повітря в кімнаті за рахунок звичайної конвекції. Причому кількість каменів має особливе значення і визначає, наскільки великою повинна бути кам’янка для сауни. Чим більше каменів входить у пристрій, тим більш рівномірним і «тривалим» буде прогрів парної. І вся електропіч для парилки упакована в корпус із вузькими вентиляційними каналами та захисним кожухом. Останній може бути суцільним або ж сітчастим для покращення теплообміну й надання оригінального зовнішнього вигляду.

Можна назвати вічними суперечки про те, що краще: лазня на дровах чи електрична. Треба визнати головне: єдино правильної відповіді немає. З одного боку, у електрокам’янки немає романтики «живого» вогню з потріскуванням полін і ароматом деревного диму, які цінують багато людей. З іншого боку, електричні печі для лазень або саун мають багато інших важливих переваг:

  1. Простота встановлення. Якщо вас цікавить, яке опалення краще зробити в лазні з точки зору монтажу, то цей варіант поза конкуренцією. Для електрокам’янки для лазні не потрібно обладнувати димар – достатньо підвести електроживлення потрібної потужності. А для парної в квартирі це, по суті, єдиний можливий варіант.

  2. Зручність управління. Електрокам’янка для сауни запускається у рази швидше, ніж дров’яна топка. При цьому за допомогою термостата та пульта управління ви зможете гнучко налаштовувати температуру нагріву повітря. Навряд чи тут є сумніви, яка найкраща піч у лазню з точки зору комфорту використання!

  3. Гігієнічність. Якими б не були приємними запах диму та звук багаття, зворотний бік медалі – це необхідність регулярного чищення конструкції від золи та попелу. А ось оснащена електричним нагрівальним елементом піч-кам’янка в принципі позбавлена таких проблем.

  4. Компактність. Електрична кам’янка має скромні в порівнянні з дров’яними аналогами розміри. Тому для неї легко знайти місце навіть у невеликій парній – наприклад, у квартирі. При цьому і за зовнішнім виглядом таке обладнання може бути дуже різноманітним, зокрема по-справжньому дизайнерським.

А ще електрокам’янки можуть бути досить доступними. Переконатися в цьому легко – прямо на цій сторінці.

Посилання на сторінку

Звісно, нічого ідеального не існує, електрокам’янки не виняток. Тому слід обов’язково розкрити, у чому недоліки електричних котлів для лазень. По-перше, це обладнання в окремих випадках може потребувати 3-фазного підключення на 380 В. По-друге, електрокотел для сауни потрібно правильно використовувати (втім, такі норми не вимагають від вас чогось критичного – вони перелічені нижче).


Принципи вибору електрокам’янки для сауни чи лазні

Не слід замовляти першу-ліпшу електричну парилку, яка сподобалася за дизайном чи підходить за бюджетом. Вибирати таке обладнання потрібно виважено – адже воно служить роками. Тим більше що в тому, як підібрати електрокам’янку, немає нічого надскладного. У першу чергу зверніть увагу на такі параметри:

  1. Потужність. Правило просте: чим більшу віддачу має електрокам’янка для сауни чи лазні, тим швидше вона прогріває приміщення. Але важлива міра! Тому варто пам’ятати просте правило, як розрахувати потужність електрокам’янки для сауни: на 1 м³ парної потрібна віддача на рівні 0,8–1 кВт. Проте врахуйте: це лише орієнтир. Наприклад, за наявності вікна чи бетонної підлоги потрібно на 20–30% більше потужності, ніж за базовим розрахунком.

  2. Спосіб встановлення. Усі електрокам’янки для лазні та сауни поділяються на 2 категорії: підлогові та настінні. Останні підвішуються на спеціальні кронштейни й економлять простір у парній. Але їхня потужність обмежена на рівні 8–10 кВт. Тому для великих приміщень краще підлогова піч для сауни (для неї знадобиться невеликий фундамент).

  1. Корпус. Він повинен бути виготовлений із міцного, довговічного, жаростійкого та стійкого до підвищеної вологості матеріалу. Тому, як мінімум, потрібна сталь із якісним захисним покриттям: порошковим фарбуванням або оцинкуванням (що, зрозуміло, дорожче). Крім того, зустрічаються електрокам’янки з корпусом із нержавіючої сталі, алюмінію або навіть талькомагнезитного каменю. Але й ціна таких виробів – найвища.

  2. Управління. Багато електричних печей для лазень дозволяють точково задавати температуру, час нагріву та низку інших параметрів. Причому управління може бути за допомогою кнопок і перемикачів або сенсорних панелей. Але електрокам’янки відрізняються не лише цим. Управління може бути вбудованим або з виносним пультом. У кожного свої плюси. Пульт можна встановити в зручному місці – ближче до лежака або перед входом. А моделі з вбудованим управлінням доступніші.

  3. Генерація пари. У переважній більшості випадків електрична парилка створює сухий жар. Але якщо ви любите традиційну вологу баню, можна знайти також моделі з парогенератором. Він може «живитися» від магістралі або бака з водою, розміщеного поруч із нагрівальними елементами. Під час нагрівання вода активно випаровується (її витрата може становити до 1 л на годину й більше). Також у воду можна додавати ароматизатори – щоб похід у баню був ще приємнішим.

  4. Додаткові функції. Конструктивно електрична піч-кам’янка може бути як максимально простою, так і дуже вдосконаленою. У списку вбудованих опцій можуть бути, наприклад, захист від перегріву, відкладений запуск, налаштування рівня вологості, іонізація повітря, управління світлом або вентиляцією в приміщенні, запуск ароматизаторів із окремих капсул, збереження улюблених налаштувань тощо. Зрозуміло, що ціна електрокам’янки з такими функціями може бути дуже високою.

Вже готові спробувати вибрати відповідну вам модель? Порівняйте кілька кам’янок у наступній таблиці, де зібрані популярні, функціональні, цікаві варіанти.

Посилання на сторінку


Правила експлуатації електричних печей для лазень і саун

У рамках оглядової статті не можна не розкрити хоча б на базовому рівні тему, як користуватися електричною сауною. На щастя, тут немає нічого складного! В експлуатації електрокам’янки для сауни чи лазні важливо:

  1. Не перегрівати повітря. Електрична сауна може нагріти камені до 400–800 °C, але не захоплюйтеся. Повітря з температурою від 100 °C шкодить уже для дихальних шляхів і може зіпсувати оздоблення парної. Тому потрібно правильно топити електричну баню – і за бажання збільшувати сеанси, але не нагрівання.

  2. Грамотно поливати. Багато хто питає, чи можна лити воду на електричну кам’янку. Відповідь проста: так, але обережно. Не можна заливати електрокам’янку водою, контакт рідини з ТЕНами має бути мінімальним. І вода повинна бути теплою, а не холодною – через різкий перепад техніка може швидко вийти з ладу.

  3. Не лити аромамасла. Під час обливання розпечених каменів такими складами вони згоряють і не приносять жодної користі. Краще додати буквально 1–2 краплі в чашку гарячої води й залишити в парній – цього буде достатньо для потрібного ефекту. А ще є електрокам’янки для лазні з дозаторами для ароматичних есенцій.

  4. Не вмикати порожню. Відповідь на запитання, чи можна вмикати електрокам’янку без каменів, – негативна. Техніку слід вмикати лише з «наповнювачем». Ще електрична парилка повинна бути правильно заповнена. На дні великі камені, зверху – дрібні. Плюс потрібні просвіти між ними для кращої циркуляції повітря.

  5. Не сушити речі. Сушити халати, рушники та все інше потрібно на сушарках, у крайньому випадку їх можна розкласти на лежак. Електрокам’янки довго зберігають свою високу температуру навіть після вимкнення. Тому речі на електропечі можуть просто загорітися.

  6. Регулярно обслуговувати. Раз на рік або через 500 годин експлуатації потрібно перебрати камені, прибрати розколоті й додати нові. Але – не будь-які! В електричну парилку слід класти камені вулканічного походження після спеціальної обробки. Наприклад, жадеит, талькохлорит і діабаз.


Вибирайте електрокам’янки в «Теплодар»

Ви можете знайти електричні печі для лазень і саун у сотнях магазинів, але ми впевнені – найкращі умови ви отримаєте у нас:

  1. Величезний вибір. У каталозі зібрані сотні моделей. Електрокам’янки для сауни й лазні сухого та вологого типу, потужністю від 2 до 50 кВт, підлогові й настінні, з різним функціоналом і декором – на будь-який смак і гаманець!

  2. Відомі бренди. Наші фахівці ретельно відбирають бренди, яким ви можете довіряти. Серед них Tulikivi, SAWO, Harvia, HUUM, EcoFlame, Helo та інші. Кожна електрична парилка має офіційну гарантію.

  3. Грамотна допомога. Консультанти дадуть відповідь на будь-яке ваше запитання: чи то з вибору, чи з експлуатації цікавого вам обладнання. Вони допоможуть визначити, яка електрична піч для сауни буде оптимальною саме для вас.

  4. Розумні ціни. Компанія працює з виробниками без зайвих посередників. Це забезпечує привабливі ціни як на самі електрокам’янки, так і на різноманітні аксесуари до них.

Звертайтеся до «Теплодар» – ваша улюблена електрична піч-кам’янка вже чекає на вас!