Парильня, безперечно, є головним місцем для відпочинку у корисних парах. Для її облаштування сьогодні все частіше використовують скляні двері для сауні та лазні. Головне перевага виробів полягає у їхній довговічності. Вони мають стильний вигляд, він сприяє візуальному розширенню простору. Завдяки склу відбувається збереження мікроклімату парильні, тому що матеріал не змінює геометричну форму від екстремальної температури. Поверхню можна легко відмити, вона не гниє. Крім того, матеріал не виділяє випаровування. Необхідно все ж таки враховувати, що двері зі скла відрізняються від виготовлених з дерева параметрами теплопровідності. Скляні двері для бань і саун втрачають приблизно півтора кубічних метри тепла, це обов'язково слід урахувати при підборі печі, тому що втрату потрібно компенсувати підвищеною потужністю.
Які конструкції мають двері для лазні та сауні?
Парильню можна обладнати різними дверима. Вони відрізняються не тільки розміром, матеріалом виготовлення, але й способом відкриття.
Скляні двері для бань та саун найчастіше бувають:
- Маятникові. Прості та комфортні в експлуатації вироби, які можна відкривати у дві сторони. Як додаткове оснащення застосовуються довідники з магнітами, тому до стільці не потрібно докладати зусиль, щоб вона щільно закрилася. Плавне відкриття, закриття самостійна фіксація можлива завдяки магнітам.
- Розпашні. Вироби встановлюються біля коробки з деревини. При цьому використовуються петлі, для виготовлення яких залучена нержавіюча сталь. Двері можна відчиняти лише в один бік. Щоб виготовити лутки та ручки, використовується дерево не хвойних порід.
- Відкатні. Використовуються для оформлення маленьких за площею парилень. Вони використовуються в тих випадках, коли неможливе встановлення розпашних або маятникових конструкцій.
Щоб виготовити скляні двері для бань та саун, користуються спеціальним ударостійким матеріалом, толщина якого від 6 мм. Матеріал може відрізнятися за ступенем жароміцності. Для досягнення значної міцності скло заздалегідь загартовують. Його нагрівають практично до плавлення, в результаті відбувається зміна структури кристалічних грат. Потім слід різке зниження температури, матеріал стає більш термостійким.
Необхідно враховувати, що двері зі скла потрібно встановлювати до того, як виконуватиметься фінішне оздоблення.
Як зменшити прозорість полотна зі скла?
Не всім подобається повністю прозрачне полотно. Цю характеристику можна легко виправити, при цьому дверна конструкція збереже міцність та надійність.
За бажання можна скористатися спеціальною плівкою. Її потрібно вирізати за розмірами стекла, зі шкірного боку залишити по 2 см на припуск. На наступному етапі готується розчин із мила. Його потрібно нанести не лише на полотно, а й на обидва боки плівки. Після видалення з тонувального матеріалу захисної кулі мильний розчин необхідно нанести на клейову кулю. Після прикладання плівки до поверхні полотна потрібно повільно її розгладити. Обов'язково потрібно стежити за появою бульбашок повітря, їх треба удаляти. Після того, як нанесення тонувального матеріалу завершено, необхідно видалити мильний розчин. Для цього використовується ракель. За допомогою гострого ножа видаляються зайві шматки матеріалу. Використовувати парильню можна тільки після того, як плівка повністю висохне, на це потрібно не менше трьох діб.
Для усунення прозорості можна використовувати піскострумінне обладнання. Завдяки обробці з їх допомогою поверхня перетворюється на матову. Також можна застосовувати декоративне напилення.
Скляні двері для бань та саун – переваги
Незважаючи на те, що вироби зі скла коштують дорожче, вони мають безліч переваг. Завдяки прозорості, через двері можна контролювати, який стан людей у парильні. Якщо комусь стане погано через високу температуру, можна вчасно надати першу допомогу. Через полотно буде вільно проникати сонце, тому не потрібно використовувати потужні світильники в парильні, достатньо м'якого розсіяного світла для створення комфортної та затишної атмосфери.
Якщо матеріал спеціально не розбивати, він прослужити протягом тривалого часу. Щоб розбити закалене скло, потрібно додати сильний точковий удар. Навіть у такому разі воно розсиплеться на шматочки, у яких відсутні гострі грані, тому поранитися про них неможливо.
Матеріал не гниє від постійного впливу вологи, не відбувається деформація через постійні зміни температури. Скляні поверхні простіше очистити від забруднень, ніж виготовлені із дерева. Для того щоб двері залишалися прозрачними, достатньо після відпочинку в парильні протерти її вологою, а потім сухою ганчіркою. За необхідності можна скористатися звичайними засобами для побутового використання.
Скляні дверні полотна можуть бути будь-якого розміру. Необхідно враховувати, що вони мають великий вес, тому петлі потрібно підбирати дуже ретельно. Серед дверних ручок варто зупинити вибір на дерев'яних, вони не нагріваються від пари, на відміну від металевих.